Ενημέρωση από το 1ο ΚΕ.Δ.Α.Σ.Υ. Ν. Αχαΐας

Στις 11 Απριλίου 2022, το 1ο Κέντρο Διεπιστημονικής Αξιολόγησης και Συμβουλευτικής Υποστήριξης (ΚΕ.Δ.Α.Σ.Υ.) Ν. Αχαΐας, κατόπιν πρόσκλησης του διευθυντή του Γενικού Λυκείου Αιγείρας κ. Παναγιωτακόπουλου Ανδρέα, έκανε ενημέρωση στους μαθητές και τις μαθήτριες της Α΄ Λυκείου και της Β΄ Λυκείου μέσω διαδικτύου και της ψηφιακής πλατφόρμας WEBEX, στο σχολικό εργαστήριο Πληροφορικής, με υπεύθυνους καθηγητές τον κ. Χαβαριώτη Γεώργιο καθηγητή πληροφορικής και την κ. Κοκόλη Χαρά καθηγήτρια Αγγλικών.

Η κ. Μπιλιάνη Μαρία αναπληρώτρια προϊσταμένη του ΚΕΔΑΣΥ και η κ. Μάνου Ακριβή εκπαιδευτικός του ΚΕΔΑΣΥ, ενημέρωσαν τους μαθητές μας σχετικά με το άγχος των προαγωγικών εξετάσεων, τρόπους διαχείρισης του άγχους, έδωσαν συμβουλές και καλές πρακτικές σχετικά με την προάσπιση της αρμονικής ψυχοκοινωνικής τους ανάπτυξης και προόδου.