Η μαθητική κοινότητα βροντοφώναξε «ΟΧΙ» στον πόλεμο

Η μαθητική κοινότητα του Γενικού Λυκείου Αιγείρας μετά από πρωτοβουλία της εκπαιδευτικού κας Παπαδοπούλου Παρασκευής μαθηματικό του σχολείου μας, έστειλαν το δικό τους μήνυμα μέσα από ένα σχεδιασμένο πανό που ανάρτησαν στην είσοδο του σχολικού συγκροτήματος του Γυμνασίου και Γενικού Λυκείου Αιγείρας, με το σύνθημα «STOP THE WAR», ζωγραφισμένο το σήμα της ειρήνης και χέρια ενωμένα για την επίτευξη της παγκόσμιας ειρήνης.

Σε συνέχεια της δράσης αυτής οι μαθητές και οι μαθήτριες συγκέντρωσαν είδη πρώτης ανάγκης και φαρμακευτικό υλικό για τους πρόσφυγες της Ουκρανίας σε συνεργασία με τη Β΄ ΕΛΜΕ Αχαΐας.

Να σταματήσει ο πόλεμος, ελπίζοντας η φλόγα της ειρήνης να επικρατήσει παντού, είπε με μια φωνή η μαθητική κοινότητα του Γενικού Λυκείου Αιγείρας!