Σχολικοί Αγώνες καλαθοσφαίρισης αγοριών

Στα πλαίσια των Πανελλήνιων Αγώνων ΓΕ.Λ. & ΕΠΑ.Λ. Ελλάδας – Κύπρου και άλλων σχολικών δραστηριοτήτων, η σχολική ομάδα καλαθοσφαίρισης αγοριών του Γενικού Λυκείου Αιγείρας, υπό την καθοδήγηση του γυμναστή του σχολείου μας κ. Σπανού Γεώργιου, συμμετείχε σε μία σειρά αγώνων για τη Α΄ φάση του σχολικού πρωταθλήματος εντός της Δ.Δ.Ε. Ν. Αχαΐας που διεξήχθησαν στο κλειστό γήπεδο του Προμηθέα στην Πάτρα.

Αναλυτικά η ομάδα καλαθοσφαίρισης του ΓΕ.Λ. Αιγείρας έδωσε τους παρακάτω αγώνες φθάνοντας στον ημιτελικό της Α΄ φάσης του σχολικού πρωταθλήματος σε επίπεδο Δ.Δ.Ε. Ν. Αχαΐας:

Θερμά συγχαρητήρια στην ομάδα καλαθοσφαίρισης και τον προπονητή, για τις νίκες που έφεραν στο σχολείο μας και την άψογη συμπεριφορά των μαθητών εντός και εκτός αγωνιστικού χώρου.

Ημερομηνία Αγώνας Σχολική ομάδα 1 Σχολική ομάδα 2 Σκορ
6 Απριλίου 2022 1ος αγώνας ΓΕ.Λ. Αιγείρας 11ο ΓΕ.Λ. Ρίου 51-50