Το ΓΕ.Λ. Αιγείρας συμπαραστέκεται για την τραγωδία στα Τέμπη

Την Τετάρτη 28 Φεβρουαρίου 2024, συμπληρώθηκε ένας χρόνος από την τραγωδία στο τραγικό σιδηροδρομικό δυστύχημα στα Τέμπη και οι μνήμες μας παραμένουν νωπές. Σε μία δράση συμβολικού χαρακτήρα οι μαθητές και μαθήτριες του σχολείου μας δημιούργησαν πανό με το μήνυμα «ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ» και το ανάρτησαν στην κεντρική είσοδο του σχολείου, δείχνοντας έτσι τη συμπαράστασή τους στους ανθρώπους που πέρασαν τον εφιάλτη της σύγκρουσης των δύο αμαξοστοιχιών αλλά και το αγωνιώδες ερώτημα σε κάθε γονέα.

Ένα χρόνο μετά την τραγωδία στα Τέμπη συναισθανόμαστε τον πόνο και την ανάγκη των γονέων των θυμάτων για δικαιοσύνη. Με τη σκέψη όλων μας στις οικογένειες των θυμάτων, ας προσπαθήσουμε να κάνουμε πράξη το «ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ».

error: Content is protected !!