Επιμορφωτική Συνάντηση Erasmus+

Στις 24 Νοεμβρίου 2022, κατόπιν αιτήματος του σχολείου μας, έγινε εξ’ αποστάσεως επιμορφωτική συνάντηση σχετικά με το πρόγραμμα της Ε.Ε. Erasmus+ από τις:

• κα Σαρλή Έλενα – Προωθήτρια Ευρωπαϊκών Προγραμμάτων ΠΔΕΔΕ
  • κα Δαββέτα Έλενα – Αναπληρώτρια Προωθήτρια Ευρωπαϊκών Προγραμμάτων ΠΔΕΔΕ
  • κα Βλασσοπούλου Ευαγγελία – υπεύθυνη Πλατφόρμας Ευρωπαϊκής Σχολικής Εκπαίδευσης

Το Erasmus+ είναι το πρόγραμμα της Ευρωπαϊκής Ένωσης που υποστηρίζει και διευκολύνει τη διακρατική και διεθνή συνεργασία μεταξύ οργανισμών στους τομείς της εκπαίδευσης, της κατάρτισης, της νεολαίας και του αθλητισμού, για την περίοδο 2021-2027.

Την επιμορφωτική συνάντηση την παρακολούθησαν στο Σ.Ε. Πληροφορικής οι εκπαιδευτικοί:

• κα. Αργυροπούλου Μαρία, ΠΕ02 του ΓΕΛ Αιγείρας
  • κα. Ζωγοπούλου Ειρήνη, ΠΕ06 του ΓΕΛ Διακοπτού
  • κα. Σπανού Αθηνά, ΠΕ04.01 του ΓΕΛ Αιγείρας
  • κ. Χαβαριώτης Γεώργιος, ΠΕ86 του ΓΕΛ Αιγείρας

Η βελτίωση της κατάρτισης των εκπαιδευτικών αποτελεί βασική προτεραιότητα για τη βελτίωση της ποιότητας και της αποτελεσματικότητας της εκπαίδευσης και τέτοιου είδους επιμορφώσεις αποτελούν καθοριστικό παράγοντα ποιότητας του εκπαιδευτικού έργου των εκπαιδευτικών μας.

error: Content is protected !!