Πρόγραμμα Αγωγής Υγείας «Εθελοντική αιμοδοσία: Δίνω αίμα … προσφέρω Ζωή!»

Το Γενικό Λύκειο Αιγείρας για το σχολικό έτος 2022-2023 συμμετέχει σε προγράμματα σχολικών δραστηριοτήτων και συγκεκριμένα σε Πρόγραμμα Αγωγής Υγείας με τίτλο «Εθελοντική αιμοδοσία: Δίνω αίμα … προσφέρω Ζωή!» το οποίο εντάσσεται στο Δίκτυο: «ΑΣΦΑΛΩΣ ΖΩ με ποιότητα ζωής» – Εθελοντισμός και Υγεία: Αιμοδοσία, Δωρεά μυελού των οστών, Προσφορά ιστών και οργάνων.

Το πρόγραμμα συντονίζει η κα Παπαδοπούλου Παρασκευή, μαθηματικός του σχολείου μας, με τη συμμετοχή του κου Παναγιωτακόπουλου Ανδρέα, διευθυντή του Γενικού Λυκείου Αιγείρας. Η προβλεπόμενη διάρκεια του προγράμματος είναι από το Νοέμβριο του 2022 έως και τον Απρίλιο του 2023, με την συμμετοχή των 23 μαθητών (5 αγόρια και 18 κορίτσια) της Γ΄ Λυκείου.

error: Content is protected !!